افراد شایسته و راه های پرورش شایستگی

لغت شایسته گاه به معنی “زحمت کافی” به کار می رود. وقتی درباره ی کیفیت شایستگی اعضای گروهی صحبت می کنیم، مقصود معنی ریشه ای آن است، همان” قابلیت داشتن و قادر بودن”. اعضای شایسته، دارای قابلیت و مهارت بالا برای انجام صحیح کار هستند.

وجوه مشترک افراد دارای شایستگی
۱- به کمال گرایی متعهدند

جان جانسون در کمال گرایی مسیحی می نویسد:موفقیت ارزش ما را در مقایسه با دیگران نشان می دهد. کمال گرایی، ارزش ما را در مقایسه با قابلیت خودمان اندازه گیری می کند. موفقیت، خود را به گروه اندکی هدیه می دهد، اما رویای بسیاری است. کمال گرایی در دسترس همه ی انسان هاست اما فقط چند تن آن را پذیرا می شوند.

باب تیلور عقیده دارد در طی ورود افراد جدید به تیم، تنزل کوتاه مدت کیفیت محصول، پذیرفتنی است؛ به این دلیل که استانداردهای او به حدی بالا هستند که یک تنزل کوچک در کیفیت، صدمه ی زیادی نمی زنند. او و کارکنانش کاملا متعهد به کمال گرایی هستند.

 

۲- هیچ گاه به “معمولی” قانع نمی شوند

معنی لغوی Mediocre، کسی در نیمه راه سنگی کوهستان، است. متوسط بودن یعنی انجام کاری به صورت ناتمام، محروم کردن خود از رسیدن به قله. افراد شایسته هرگز به متوسط و معمولی قانع نمی شوند. آنها انرژی و تلاش خود را بر آن کاری متمرکز می کنند که خوب انجام می دهند و در این راه از همه ی قابلیت های خود کمک می گیرند.

 

 

۳- به جزئیات توجه می کنند

دیل کارنگی می گوید: از آن نترسید که حداکثر تلاش خود را در مسایل به نظر جزیی و کوچک به کار برید. اگر هر بار در یکی از آن ها موفق شوید، به همان نسبت مهارت های تان افزایش می یابد. اگر بتوانید کارهای کوچک را خوب انجام دهید، کارهای بزرگ خود به خود انجام می شوند.

به عنوان مثال وقتی باب تیلور شروع به ساختن گیتار کرد، همه ی کارهای جزیی آن را خود انجام می داد. حالا او بیشتر در نقش رهبر تیم و طراح فرآیندها و ابزار تولید، عمل می کند. اما او و کارکنانش همچنان به جزئیات توجه می کنند و این باعث رسیدن آنها به مقام فعلی خود شده است. تیلور بزرگترین تولید کننده ی گیتارهای اکوستیک در جهان است.

 

 

۴- به صورت مستمر، عمل می کنند

افراد شایسته، با مداومت عمل می کنند. آنها همیشه، حداکثر سعی خود را می کنند که این نکته ی مهمی است. اگر ۹/۹۹ کارها هم خوب انجام می شد، باز به معنای آن بود که تقریبا سالانه ۸۱۱۰۰۰ حلقه فیلم عکاسی ۳۵ میلی متری عیب دار، استفاده می شد، ۲۲۰۰۰ چک از حساب های بانکی اشتباه در ۶۰ دقیقه آینده برداشت می شد.

تیلور درباره ی کار خود می گوید که در “تنظیم و تصحیح” خود مهارت دارد. او کارهای خود را به خوبی انجام می دهد، با ادامه ی کاری که در آن بهترین است، کاری را که خوب انجام نمی دهد، کنار می گذارد. آیا این جمله تعریفی از شما است؟ آیا شما انرژی خود را روی کاری متمرکز می کنید که به خوبی قادر به انجام آن هستید؟ تا وقتی که در آن کار کاملا قابل شوید؟ آیا دیگر اعضای گروه مطمئن باشند شما کار خود را طوری انجام خواهید داد که باعث موفقیت کل گروه گردد؟ اگر جواب منفی است، شاید لازم است بهتر تمرکز و مهارت هایی را تقویت کنید که شما را قادر به انجام بهتر کار می کند.

 

 

راه های عملی برای تقویت شایستگی خود
۱- بر یک بخش تمرکز کنید

در حالی که سعی می کنید همه ی کارها را خود انجام دهید؛ تقویت شایستگی، کار مشکلی است. بخشی از کار را انتخاب و در آن مهارت و تخصص پیدا کنید.

 

 

۲- به جزئیات اهمیت بدهید

افراد زیادی کار خود را دنبال نمی کنند. لازم است برای انجام صحیح همه ی جزئیات کار، خود را آماده کنید. این بدان معنی نیست که وسواسی یا نکته بین شوید بلکه ۱۰ درصد پایانی هر کاری را تمام کنید. در پروژه یا کار بزرگ بعدی که مسئولیتش را به شما می سپارند، سعی کنید این روش را اعمال کنید.

 

 

۳- به اجرای کارها توجه بیشتری کنید

به اجرای کارها توجه بیشتری کنید؛ چون اجرا، اغلب اوقات مشکل ترین بخش هر کار است. چگونه می توانید فاصله ی بین طرح و ایده با اجرا و عملی کردن آن را، پر کنید؟ اعضای گروه خود را گرد آورید و درباره ی چگونگی بهبود کارایی، بحث کنید.

 

 

ماجرای کشتی و شایستگی افراد

روزی ناخدا و مهندس ارشد یک کشتی مشغول صحبت بودند و درباره ی اینکه مهارت کدام یک از آنان برای راندن کشتی ضروری تر است، به گفتگو پرداختند. بحث بالا گرفت و بالاخره ناخدا تصمیم گرفت که برای یک روز وظایفشان را با هم عوض کنند. مهندس ارشد به جایگاه ناخدا روی عرشه و ناخدا هم به موتورخانه رفت. چند ساعت پس از شروع کار، ناخدا عرق ریزان، از بخش زیر عرشه خارج شد در حالی که صورت و یونیفرمش کثیف و روغنی شده بودند. ناخدا فریاد زد: مهندس، لازم است به موتورخانه بیایی. من نمی توانم کشتی را به حرکت در آورم.” مهندس جواب داد: “معلوم است که نمی توانی، کشتی لنگر انداخته است!

هوارد دبلیو.نیوتن می گوید: مردم ممکن است سرعت عمل شما را در کاری که کردید فراموش کنند، اما چگونگی کار خوبتان را هرگز فراموش نخواهند کرد.

منبع

دیدگاه خود را بنویسید

ارتباط با ما

  1. امور مشتریان : 02833322250
  2. سامانه هوشمند : 30002264
  3. قزوین، بلوار شهید لشکری، ساختمان افق، واحد 9

نماد الکترونیکی

logo-samandehi

خبرنامه