برداشت نادرست از موفقیت

در یک دنیای پرشتاب و پرمشغله اشتباه گرفتن موفقیت با ترشح مستمر آدرنالین، کار بی پایان، استراحت نکردن، فعالیت مستمر و محرومیت از تفریح مسئله ای است که باید بهای گزافی را بابت آن پرداخت کنید. از کار کردن بیش از اندازه به منظور اتمام کارها در مهلت مقرر اجتناب کنید و یاد بگیرید که چطوربر زمان خود مدیریت کنید. سعی کنید در دام کار و فعالیت گرفتار نشوید.

 

مدیریت زمان

فرهنگ گرفتاری ازجمله بزرگترین دام هایی که ممکن است انسان امروز در آن گرفتار شود. مشکل اصلی این فرهنگ آن است که عادت به «گرفتار بودن» موجب می شود که اصل کار به دست فراموشی سپرده شود. این مسئله باعث زود شروع کردن و دیر خاتمه دادن کار و در نتیجه اشتباه گرفتن تلاش بی وقفه با اثربخشی واقعی می شود. سعی کنید از روی عادت، وظیفه با داشتن احساس گناه خود را مشغول و گرفتار نکنید چراکه همگی اینها درنهایت موجب کاهش اثربخشی، تضعیف روحیه و از بین رفتن انگیزه می شوند. ببینید به چه شکل می توانید از گرفتاری هایتان بکاهید و در عوض اثربخشی خود را افزایش دهید. فکر کنید که چطور می توانید به جای تلاش بیشتر با هوش بیشتر کار کنید.

سوال هایی که باید از خود بپرسید:

  • آیا بیش از آنچه لازم است کار می کنم؟
  • آیا واقعا کار مهمی انجام می دهم یا آن که صرفا خودم را گرفتار کرده ام؟
  • آیا از این که قبل از همه محل کار را ترک کنم احساس گناه می کنم؟
  • چطور می توانم وقت خود را به شکلی موثرتر اولویت بندی کنم؟

 

مدیریت فوریت ها

اگر همیشه مشغول و گرفتار باشید ممکن است فرصتی برای اولویت بندی امور پیدا نکنید. در آن صورت این احتمال وجود دارد که به جای پرداختن به اولویت ها وقت خود را برای انجام فوریت ها تلف کنید. یک وظیفه یا کار فوری چیزی است که به توجه و رسیدگی فوری نیاز دارد، در حالی که اولویت یا اهمیت با تصویر بزرگ، ارزش های اصلی و هدف شما در ارتباط است. حتی زمانی که تحت فشار هستید نیز با شجاعت تمام اولویت ها را مقدم بشمارید تا بتوانید در بلندمدت موفق باشید.

 

 

زندگی پرشتاب

امروز بسیاری از نتایج برمبنای سرعت سنجیده می شوند. گرچه سرعت در مورد عواملی چون استراتژی یا خدمات حائز اهمیت است اما نباید همه چیز را تحت الشعاع قرار دهد. به عنوان مثال، باید بین سرعت تحویل کار و کیفیت آن توازن وجود داشته باشد. به همین ترتیب ارتقای سریع تکنولوژی باید در جهت چشم انداز مورد نظر باشد و صرفا با هدف تغییر اوضاع جاری صورت نگیرد. هر چند زندگی در «باند سرعت» برای عده ای لذت بخش است اما نباید فراموش کرد که این عده هزینه های گزافی را نیز با از دست دادن سلامتی و خوشبختی خود متحمل می شوند. فراموش نکنید که اگر به روابط خود با دیگران بی توجه باشید و برای آنها وقت نگذارید به تدریج از بین می روند.

 

 

فعالیت مستمر

فعالیت مستمر دامی است که به تدریج اثربخشی شما را در کار و زندگی کاهش می دهد. نیروی محرک خود برای کار و فعالیت را با در نظر گرفتن فرصتی برای تامل و اندیشیدن متعادل کنید تا بتوانید موفقیت را احساس کنید. بسیاری از ما در تلاش برای رسیدن به نتیجه ای مشخص به رابطه خود با دیگران لطمه می زنیم، مسائل مهم را نادیده می گیریم و بی دلیل باعث رنجش و پریشان خاطری افراد می شویم. همیشه قبل از هر اقدامی در مورد اولویت های خود به دقت فکر کنید.

 

 

تشخیص از پا در آمدن

افرادی که به اصطلاح «از پا در می آیند» معمولا از یک سری ویژگی های مشخص از قبیل کوفتگی مزمن، بدخلقی، ضعف بینایی، بهره وری کم عزت نفس پایین برخوردارند. افرادی که از این عارضه رنج می برند معمولا از اعضای خانواده و دوستان، کناره گیری یه به بهانه های مختلف چون بیماری از کار غیبت می کنند.

 

 

اجتناب از اعتیاد به کار

اعتیاد به کار راهی برای فرار از زندگی از طریق کار کردن است. این اعتیاد نوعی رفتار اجباری است که می تواند موجب کاهش اثربخشی، دلسردی نسبت به اعضای خانواده و لطمه زدن به سلامتی شود. افراد معتاد به کار ترتیبی می دهند که همواره به کار دسترسی داشته باشند. این مسئله (که اغلب با تعهد و خود را وقف کار کردن اشتباه گرفته می شود) به تدریج به عدم تعادل و از پا درآمدن فرد می انجامد. مراقب علائم کار کردن بیش از اندازه باشید و سعی کنید بین کار و زندگی توازن بوجود آورید.

منبع

دیدگاه خود را بنویسید

ارتباط با ما

  1. امور مشتریان : 02833322250
  2. سامانه هوشمند : 30002264
  3. قزوین، بلوار شهید لشکری، ساختمان افق، واحد 9

نماد الکترونیکی

logo-samandehi

خبرنامه