تاثیر تطابق فردی در پیشرفت و کار گروهی

عدم تطبیق با شرایط، یکی از بدترین عیوب انسان است. شما می توانید بیاموزید که جلوی عکس العمل های آنی را بگیرید؛ می توانید با اعتماد به نفس بر ترس و با انضباط بر تنبلی غلبه کنید. اما برای عدم انعطاف فکری هیچ دارویی وجود ندارد. این خصوصیت نابودی را در وجود خود دارد.

 

رابطه کار گروهی و تطابق فردی

کار گروهی و عدم تطابق فردی با هم سازگاری ندارند. اگر مایلید با دیگران همکاری سودمندی داشته و عضو تیم خوبی باشید، باید بتوانید خود را با گروه تطبیق دهید. استاد دانشکده مدیریت دانشگاه هاروارد، پروفسور رزآبت ماس کانتر می گوید: افرادی که موفق اند و پیشرفت می کنند، انسان هایی بسیار تغییر پذیر هستند، افرادی قادر به تغییر جهت اعمال خود و دیگران در راه هایی امتحان نشده برای رسیدن به پیروزی های عظیم تر.اعضای تیمی که دارای قابلیت انطباق هستند، خصوصیات ویژه ای دارند. ویژگی های افراد دارای قابلیت انطباق در زیر بیان شده است.

 

 

۱-    قابلیت یادگیری

دیانا نیاد می گوید: من حاضر به تحمل همه چیز هستم (درد یا ناراحتی موقت)، تا زمانی که این تجربه مرا به سطحی جدید راهنمایی کند، اهمیتی نمی دهم. من به ناشناخته ها علاقه مندم و تنها راه رسیدن به ناشناخته ها، در هم شکستن موانع است.

افرادی که قابلیت انطباق دارند، همواره اهمیت زیادی به امتحان راه های جدید می دهند. آنان قابلیت یادگیری بالایی دارند. به اعتقاد کوئنسی جونز، اگر انسان سخت کار کند و در رشته ای مهارت زیادی کسب کند، می تواند این قابلیت را به فعالیت های جدید نیز بسط دهد. درباره ی هر فردی که قابلیت یادگیری دارد، این طرز فکر صدق می کند. از سوی دیگر، افرادی که قابلیت یادگیری ندارند، همواره با تغییرات مشکل دارند و در نتیجه هیچ گاه به راحتی خود را با شرایط جدید تطبیق نمی دهند.

 

 

۲-      اعتماد به نفس از منظر احساسات

خصوصیت دیگر افرادی که قابلیت تطابق دارند، اعتماد به خود است. افرادی که اعتماد به نفس ندارند، تقریبا همه چیز را به صورت چالش یا تهدید می بینند. آنان با  فرد با استعداد دیگری که به گروه ملحق می شود، به عنوان احتمالی برای تغییر موقعیت یا مقام آنان یا روش اجرای امور، همراه با ناسازگاری و سوءظن می نگرند. ولی افرادی که از نظر احساسی به خود اعتماد دارند، در اثر تغییر، عصبی نمی شوند. آنان موقعیت جدید یا تغییر در مسئولیت های خود را براساس مزیت های آن ارزیابی می کنند.

 

 

۳-    خلاقیت

خلاقیت، خصوصیت دیگر افرادی است که قابلیت انطباق دارند. وقتی مشکلات پیش می آیند، آنها، راه حل این مشکلات را پیدا می کنند. کوئنسی جونز می گوید: گفته ای هست به این مضمون که می توان از میزان ناراحتی که در رویارویی با یک ایده ی جدید به افراد دست می دهد، سنشان را پیش بینی کرد. یک نفر پیشنهاد می کند؛ بیایید این راه جدید را امتحان کنیم.

در این موقع می توان ناراحتی فرد را دید. حتی فکر کردن به اجرای متفاوت کار موجب بروز درد جسمانی در او می شود. افرادی که واقعا قدرت خلاقانه دارند، واکنش هایشان همراه با ترس نیست، این افراد می گویند: بیایید این راه را امتحان کنیم. بگذارید به این مسیر برویم، حتی اگر موفق نشویم.

 خلاقیت، به وجود آورنده ی قابلیت انطباق است.

 

 

۴-    اندیشیدن و کمک به دیگران

احتمال دارد افرادی که فقط به فکر خودشان هستند، کمتر از آنهایی که ذهنشان متوجه کمک به دیگران است، تغییراتی در گروه به وجود آورند. هوراس مان، استاد و رئیس کالج می گوید: “هیچ اقدامی در جهت کمک به دیگران نکردن، به نابودی خود فرد می انجامد.

 اگر هدف شما خدمت به گروه است، ایجاد تغییر در خود برای رسیدن به این هدف کار دشواری نیست.

 

 

۵-    تفکر بیشتر درباره تطبیق

وقتی صحبت از تطبیق دادن خود یا چیزی پیش می آید، شما چه می کنید؟ اگر پیشرفت گروه نیازمند تغییر روش اجرای کارها توسط شما باشد، واکنش شما چیست؟ آیا از این کار حمایت می کنید یا ترجیح می دهید کارها را” همانطور که همیشه انجام می شده” انجام دهید؟
اگر فردی با استعداد بیشتر در رشته فعلی شما به گروه ملحق شود، آیا حاضرید نقش متفاوتی را قبول کنید؟ یا اگر فردی کلیدی، در بخش دیگری دچار مشکل شده باشد، آیا حاضر هستید موقعیت خود را برای کمک به او تغییر دهید؟ اولین شاخصه ی عضو تیم بودن، تمایل به تطبیق خود با گروه است، نه این که توقع داشته باشید گروه خود را با شما وفق دهد!

 

 

راه های عملی برای دست یابی و تقویت قابلیت انطباق

 

۱-       به یادگیری و آموزش عادت کنید

جان سی. ماکسول: “من سال ها کارتی به اندازه ۳*۵ در جیبم داشتم. هر زمانی که چیزی جدید یاد می گرفتم، آن را روی کارت می نوشتم. در پایان روز، این اطلاعات را با یک دوست یا همکار در میان می گذاشتم و کارت را برای مراجعه ی بعدی نگه می داشتم. این کار باعث شده بود که من به دنبال چیزهای جدید بگردم تا آنها را بیاموزم.” برای یک هفته این روش را اجرا کنید و نتیجه اش را ببینید.

 

 

۲-      نقش خود را دوباره ارزیابی کنید

زمانی را برای بازبینی نقش خود در گروه صرف کنید. سپس سعی کنید بفهمید آیا نقش دیگری هست که شما به انجام آن به همان خوبی یا بهتر از نقش فعلی تان قادر باشید. این فرآیند ممکن است شما را به ایجاد تغییر تشویق کند. ولی اگر این اتفاق هم نیافتد، فعالیت ذهنی حاصل از آن، قدرت تطابق را در شما افزایش می دهد.

 

 

۳-      از چارچوب ها خارج شوید

با این واقعیت روبرو شوید: افراد بسیاری توانایی تطبیق ندارند و در موقعیت های منفی درجا می زنند. اگر شما هم عادت به درجا زدن دارید، این جمله را بنویسید و جایی قرار دهید که هر روز آن را ببینید”نه این که نمی توان این کار را انجام داد، بلکه چه طور می توان آن را انجام داد.”
هرگاه با چالشی روبه رو می شوید، به دنبال راه حل های غیر معمول باشید، می بینید در صورتی که مرتبا تلاش کنید، تا چه اندازه خلاق خواهید شد.

 

 

نتیجه گیری

یکی از ژنرال های بزرگ تاریخ نظامی، ناپلئون بناپارت است. او در بیست و شش سالگی به مقام ژنرالی کل رسید، استراتژی زیرکانه، حیله های متهورانه و سرعتی برق آسا را برای پیروزی های بی شماری، به نفع خود به کار گرفت. دوک ولینگتون، یکی از دشمنان سرسخت ژنرال گفت: “من حضور ناپلئون را در صحنه ی نبرد، برابر با حضور چهل هزار مرد جنگی می دانم.”ناپلئون، خطاب به حریفی شکست خورده، گفت: “من به شما می گویم چه اشتباهی را همواره مرتکب می شوید. شما نقشه های خود را روز قبل از نبرد طرح می کنید، زمانی که هنوز از اقدامات حریف خود اطلاع ندارید.” ناپلئون در وجود این حریف شکست خورده نقطه ضعفی را مشاهده کرد که خود فاقد آن بود: ناتوانی در تطبیق.

اگر شما حاضر به تغییر و تطابق با گروه خود هستید، همواره شانس موفقیت خواهید داشت.

منبع

دیدگاه خود را بنویسید

ارتباط با ما

  1. امور مشتریان : 02833322250
  2. سامانه هوشمند : 30002264
  3. قزوین، بلوار شهید لشکری، ساختمان افق، واحد 9

نماد الکترونیکی

logo-samandehi

خبرنامه