موفقیت معکوس چیست؟

اگر خواسته باشیم تعریفی کلی از موفقیت معکوس ارائه بدهیم، آن را راه معکوس رسیدن به موفقیت تعریف می کنیم. بسیاری قوانین در مورد موفقیت هستند مانند: قانون جذب، قانون های اعتماد به نفس و قانون های دیگر که توسط روان شناسان، مهندسین ذهن و تفکر، استادان موفقیت و زندگی ایده آل گفته شده اند. اما شناسایی و حل مشکلات راه مطمئن تری نسبت با سایر راه ها در هر موضوعی است.

 

چگونه می توانیم در مسیر موفقیت گام برداریم؟

اگر شما بر مشکلات، نقطه ضعف ها و عیب های تان غلبه کنید و از مشکلاتی که ممکن است برای تان پیش بیاید پیگیری کنید دیگر چیزی سر راه شما برای پیشرفت نخواهد بود و خود به خود به سمت موفقیت حرکت خواهید کرد و تنها در این صورت است که می توانید انسان موفقی باشید.

در این صورت است که استعدادها، توانایی ها و قدرت های پنهان تان نمایان می شوند و در سایه ی تلاش، آموزش، مشاوره، استفاده از تجربه ی دیگران و ممد جستن از خداست که می توانید استعدادهای تان را پرورش داده و از آن ها به نحو احسن استفاده نمائید و به موفقیت های مهم تحصیلی، شغلی، تخصصی و … برسید.

البته این بدین معنی نیست که انسان های بزرگ و موفق نقطه ضعف یا مشکلی ندارند، بلکه بدین معنی است که نقطه ضعف ها و مشکلاتشان نمی تواند مانع رسیدنشان به موفقیت شود؛ به عبارت دیگر اگر هم نقطه ضعفی دارند باز هم در راستای اهدافشان تلاش می کنند تا به آنها برسند.

 

 

هدف ارائه تکنولوژی موفقیت معکوس

اکنون عصر اطلاعات است و کسانی در این عصر به موفقیت و پیشرفت می رسند که بیشتر بدانند و بهتر عمل کنند.

در دنیای امروز موفقیت معکوس را یک تکنولوژی می دانند و هدف از ارائه ی تکنولوژی موفقیت معکوس این است که شما آن چه را که نمی دانستید بدانید و به آن چه تا به حال عمل نمی کردید عمل کنید.

 

 

دو ضرور برای داشتن یک زندگی خوب

در بسیاری از مواقع ناراحتی هایی که در زندگی انسان ها به وجود می آیند به خاطر شیوه ی غلط زندگی آن هاست و تجربه نشان می دهد که تغییرات کوچکی در زندگی انسان ها می تواند آن ها را به انسان های بزرگی تبدیل کند.

شاید شما به عنوان یک فرد تحصیل کرده اطلاعات زیادی در رشته ی تحصیلی تان داشته باشید یا به عنوان یک متخصص رایانه مثلاً یک طراح سایت باشید و اطلاعات زیادی در مورد طراحی وب داشته باشید و یا به عنوان یک فرد عادی اطلاعات زیادی در زمینه ی فناوری های جدید داشته باشید ولی متاسفانه چیزی که کمتر در جوامع بشری و توسط افراد مورد توجه قرار می گیرند پرداختن به مسائلی است که بیشترین اهمیت را در زندگی دارا می باشند. هیچ وقت برای تغییر دیر نیست ولی چرا از همین امروز شروع نکنیم؟ چرا از همین لحظه شروع نکنیم؟

برای ساخته شدن انسان و داشتن یک زندگی خوب ۲ مورد ضروری می باشند:

 1. تغییر در تفکر
 2. تغییر در عمل
  البته باید راهکارهایی برای مقاومت بشر در برابر این تغییرات ارائه داد.

 

مقاومت ذاتی انسان در مقابل تغییرات

انسان ذاتاً در مقابله با تغییرات مقاومت می کند. مقاومتی که شاید به علت عادت یا اعتیاد فرد به کارهای اشتباه گذشته بوده باشد. در بسیاری مواقع با نگاه مثبتی که می توانیم به زندگی داشته باشیم احساس خوشبختی را نیز به ارمغان می آوریم.
بسیاری از افراد در زندگی و اطرافمان هستند که نمی دانند از زندگی چه می خواهند در این شرایط فرد نمی تواند روی کمک دیگران حساب باز کند.

 

 

ذهن و فکر چه تفاوتی دارند؟

لازم است قبل از آنکه به تشریح بیشتر در حوزه ی تکنولوژی موفقیت معکوس بپردازیم به دو مفهوم ذهن و تفکر پرداخته و تفاوت های این دو را بیان کنیم.

ذهن در اصل، بایگانی خاطرات و وقایع اتفاق افتاده ی ذهن انسان است که با مرور اتفاقات خوب آن، اعتماد به نفسمان افزایش پیدا می کند، خوشحال و پر انرژی می شویم و با مرور خاطرات بد غمگین می شویم، اعتماد به نفسمان کم می شود، اراده را تضعیف می کند و افسردگی به وجود می آورد. پس این بستگی به ما دارد که چگونه از ذهن مان استفاده کنیم. اگر می خواهید ذهن تان شما را آزار ندهد سعی کنید در زمان حال زندگی کنید. سعی کنید عاقلانه زندگی کنید. از گذشته پند بگیرید و اشتباه قبل را تکرار نکنید.

اما فکر و اندیشه چیست؟ فکر و اندیشه در اصل منطقی، آینده نگر و واقع نگر بودن است. فکر با مشورت کردن، مطالعه، تحقیق، تجربه و اندیشیدن کامل تر می شود و به عبارتی دیگر فرد آگاه تر و داناتر می شود. مهندسی ذهن که در بسیاری کتب ذکر شده شده است، در اصل راه کنترل ذهن می باشد که آن هم، جز با تفکر به دست نمی آید.

هر انسان می تواند فراتر از آن چه خودش و دیگران در مورد او تصور می کنند باشد، اگر و فقط اگر جسم، روح و فکر سالم و فعالی داشته باشد.

 

 

تکنولوژی موفقیت معکوس چیست؟

این تکنولوژی طریقه ی بالا رفتن از نردبان را می آموزد و به شما می گوید: زمانی می توانید به بالای نردبان برسید که تمامی پله های آن محکم باشند، پله های پوسیده تعمیر و پله های خراب تعویض شده باشند. در ضمن باید توجه داشت برای رسیدن به بالای نردبان  بایستی پله ها را یکی یکی بالا بروید و یکباره نمی توانید به بالای نردبان برسید.

پایه ی اصلی این تکنولوژی، فکر می باشد و معنی اش این است که تمام کارها با قوت و قدرت نیروی فکر انجام می شود. اگر عبادت شما آگاهانه، با تفکر و اندیشه نباشد و از روی عادت و اجبار انجام شود، احتمال اینکه عبادتان در زندگی شما تاثیرات بسزایی بگذارد خیلی کم است. تا زمانی که فکرتان به کار نیفتد به فکر ورزش و نگهداری از جسم خودتان نیستید و تا وقتی که صحیح فکر نکنید، نمی توانید از ذهن تان درست کار بکشید.

 

 

موفقیت معکوس چه کاربردی دارد؟

موفقیت معکوس در اصل برای این آمده است که:

 • راه موفقیت را برای تان هموار کند تا شما با سرعت خوب، آسودگی خاطر و اطمینان به موفقیت برسید.
 • طریقه ی نگرش شما را نسبت به زندگی تغییر دهد.
 • علم، تخصص و اراده ی حل مشکل را به شما بدهد.
 • به شما اعتماد به نفس و اراده بدهد که شما به عنوان یک انسان قادر به انجام هر کاری، حل هر مشکلی و هر تغییری هستید و آنان که می گویند نمی شودعادت های بد را ترک کرد در اشتباهی بزرگ هستند.
 • ارزش و اهمیت وقت را برای تان روشن کند.
 • ابتدا ریشه ی به وجود آمدن مشکل را مشخص می کند. بعد از آن مثال هایی از کسانی که دچار این مشکل شده اند ارائه می دهد و در نهایت روشی عملی برای حل این مشکل ارائه می دهد.
 • به شما نشان می دهد مشکلی وجود ندارد که غیر قابل حل باشد.
 • و بسیاری موراد دیگر

منبع

دیدگاه خود را بنویسید

ارتباط با ما

 1. امور مشتریان : 02833322250
 2. سامانه هوشمند : 30002264
 3. قزوین، بلوار شهید لشکری، ساختمان افق، واحد 9

نماد الکترونیکی

logo-samandehi

خبرنامه