لذت تحقق بخشیدن به رویاها

زندگی کوتاه است، اما همیشه زمان برای پیشرفت وجود دارد. بنا به گفته ریچارد بچ، هر کس می تواند در این جهان هر آنچه را که بخواهد به دست آورد. «رمز این کار آنست که نباید خود را گرفتار دام یک جسم محدود بدانیم. باید سعی کنیم بر محدودیت های خود غلبه کنیم.» اگر بتوانیم نیروهای بالقوه پنهانی وجود خود را بشناسیم، قادر خواهیم بود اهداف خود را به دست آوریم.

از آنجا که شما نمی دانید چه نیروهایی در وجود شما پنهان شده اند، عاقلانه نیست که خود را دست کم بگیرید. از محدودیت های خود بگذرید و نیروهای منفی ای را که شما را از مسیر دستیابی به اهدافتان منحرف می کنند، حذف کنید. به یاد داشته باشید که اگر خالصانه تلاش کنید می توانید در زندگی چیزهای بسیاری به دست آورید.

 

 

جرات زنده کردن رویاهای خود را داشته باشید

همه افراد هر شب رویا می بینند. اما تنها تعداد کمی از آنها قادرند به رویاهای خود حقیقت ببخشند. آنی گوتلیب در مقاله جالبی با عنوان «جرات زنده کردن رویاهای خود را داشته باشید» می پرسد: «اگر می توانستید به رویایی که به آسانی دور می اندازید حقیقت ببخشید، استعدادی را که هرگز پرورش نمی دهید شکوفا سازید و اگر می توانستید به جای یک زندگی معمولی طوری زندگی کنید که دوست می دارید، چه می شد؟» او می گوید هر کس می تواند به رویاهای خود حقیقت بخشد، اهداف شخصی خود را تعیین کند و به آنها دست یابد.

او چند اصل را که از جانب بارباراشر روان درمانگر و مشاور شغلی نیویورک ارائه شده اند توضیح می دهد. ابتدا هدفی که به آن عشق می ورزید انتخاب کنید، برای رسیدن به آن راهی عملی تدبیر کنید، از منابع استفاده نشده درونی خود، اندیشه ها، مهارت ها، روابط و حمایت دوستان و اعضای خانواده استفاده کنید. احتیاجی به معجزه نیست. همه منابع در وجود شما و در اطراف شما وجود دارند.

 

علاقمندی های خود را کشف کنید

شر می گوید: «در این جهان حداقل یک چیز وجود دارد که ضربان قلب شما را افزایش می دهد.» هر چیزی که باعث شود شما زمان را فراموش کنید، می تواند کلید تغییر نحوه زندگی شما شود، وضعیت منحصربفرد استعدادها و نیروهایی که مانند بذری در وجود شما پنهان شده اند. به بیان دیگر، باید رویاهای خود را جدی بگیرید.

 

 

درباره آرزوی خود با کسی صحبت کنید

شر می گوید: «برای آرزوی خود شاهدی بیابید.» کسی را انتخاب کنید که به شما اهمیت می دهد، کسی که اطمینان دارید شما را جدی می گیرد. می توانید با دوست خوب و یا همسر خود در این باره صحبت کنید. در جریان قرار دادن شخص دیگر به آرزوی شما حقیقت می بخشد و باعث می شود شما در برابر شخصی به غیر از خودتان مسئول باشید.

از آنجا که درباره انجام آرزوی خود در برابر شخص قابل اعتمادی تعهد داده اید، مجبور خواهید بود برای رسیدن به آن تلاش کنید. احساس حاصل از مایوس کردن دوست یا همسر بدتر از احساسی است که در اثر ناامید کردن خودتان به وجود می آید.

 

 

افکار بکر و ناگهانی

اگر درباره کاری که دوست دارید انجام دهید با دوست خود صحبت کنید، ممکن است او بتواند راهکاری به شما پیشنهاد دهد. می توانید به تنهایی جلسه آزادانه ای با خود برگزار کنید و همه اندیشه هایی که از ذهنتان می گذرد حتی اندیشه های ابلهانه را یادداشت کنید. اما اگر این جلسه را به همراهی دوست یا دوستان خود برگزار کنید تاثیر آن به مراتب بیشتر خواهد بود. شر می گوید: «ما برای یکدیگر اندیشه هایی بهتر از اندیشه هایی که برای خودمان داریم ارائه می دهیم.

 

 

دل به دریا بزنید

همین حالا بدون آنکه مهارت بیشتر، گواهی نامه های بیشتر و یا پولی بیشتر از آنچه که هم اکنون دارید، کسب کنید. کار مورد علاقه خود را آغاز کنید. اشتباه اکثر ما آنست که فکر می کنیم تنها روش انجام یک کار، همان روش سنتی آنست. شما برای آغاز هیچ کاری به درجه تحصیلی و تجربه احتیاجی ندارید. روش های کم هزینه و ابتدایی برای ورود به هر زمینه ای که به آن علاقه دارید وجود دارند. شما همیشه می توانید مهارت های خود را مبادله کنید، ابزار لازم را قرض بگیرید و یا بصورت دسته دوم خریداری کنید و دوره ارزان قیمتی را بگذرانید.

شر می گوید: «انزوا بزرگترین قاتل رویاهاست.» موقعیتی فراهم کنید که با دیگران شریک شوید. هنگامی که اندیشه ای به ذهن شما خطور می کند، می توانید همان لحظه به آن جامه عمل بپوشانید. در این لحظه ترس از شکست و ترس از تغییر به شما حمله می کند. تنها راه چاره برای رهایی از ترس، اتخاذ عمل فوری است.

 

 

اهداف خود را روشن کنید

فاصله زیادی بین دست به انجام کاری زدن و کاری را به طور حرفه ای و تمام وقت انجام دادن وجود دارد. اما در واقع آغاز تغییر نحوه زندگی مهمترین گام است. زیرا هنگامی که عمل صحیح را تشخیص می دهید، آنقدر هیجان زده می شوید که گویا به نقطه اوج رسیده اید.

به زودی درخواهید یافت که رسیدن به نتیجه مطلوب لذت بخش نیست، بلکه انجام کاری که به آن عشق می ورزید لذت بخش است. به زودی شما از نقطه ای به نقطه دیگر هدایت می شوید، با افراد جدیدی ملاقات می کنید، چیزهایی می آموزید و درباره فرصت هایی که موجب پیشرفت شما در زمینه مورد نظر می شوند چیزهایی می شنوید. ممکن است زمانی برسد که مایل باشید تعهدات جدی تری برای خود ایجاد کنید. آنگاه تجربه، روابط و مهارتی که اندوخته اید شما را در موقعیت خوبی قرار خواهد داد.

افراد به یک هدف، یک جهت و یک اشتیاق در زندگی نیازمندند. چیزی که باعث شود آنها از بیدار شدن صبحگاهی خود خوشحال شوند.

اگر شما مشتاق پیشرفت هستید، می توانید با پایداری در برابر موانع، رویای خود را حقیقت ببخشید. هرگز نمی دانید که برای رسیدن به اهداف خود تا چه فاصله ای باید پیش بروید. به خودتان و اهدافتان ایمان داشته باشید و آنها را متعهدانه دنبال کنید. به زودی موفقیت را در دسترس خود خواهید یافت.

 

 

اهداف واقع بینانه ای برای خود قرار دهید

اکثر ما اهداف ایده آل و مطلوب اجتماعی داریم. اما اغلب در تفکرات اهداف ایده آل خود گم می شویم. بیشتر از آنکه کار ارزشمندی انجام دهیم، حرف می زنیم. ممکن است نیت خوبی داشته باشیم اما هدف ما بسیار دورتر از محدوده دسترسی ما باشد.

سوامی ویو کاناندا می گوید: «بزرگترین نقص ما در زندگی، کشش بیش از اندازه به سمت ایده هاست، هدف ما چنان دلربا و فریبنده است و آنقدر در افق زندگی ما بزرگ است که دید خود را نسبت به جزییات از دست می دهیم.» درباره آنچه که عملی و امکان پذیر است بیاندیشید. به عبارت دیگر بلندپروازی های خود را تحت کنترل بگیرید. باید اهداف قابل دسترسی انتخاب کنید که برای شما مفهوم دارند.

 

 

مساعدت ذهن ناخودآگاه خود را تضمین کنید

در حقیقت تعیین اهداف قابل دسترسی به روش مثبتی اطلاعات مهمی را به ذهن ناخودآگاه انتقال می دهد. این کار به دو روش صورت می گیرد: اهداف را تجسم کنید و آنها را یادداشت نمایید. با این روش تصویر واضحی از اهداف برای ضمیر ناخودآگاه فراهم می شود. هر دوی این روش ها نیروهای تقویتی بسیار قوی به وجود می آورند. در واقع تنها یک تجربه نسبت به این روش ها قدرت بیشتری دارند. این تجربه تحقق بخشیدن به هدف است. این فرآیند مستلزم زمان و تعهد است. کسانی که بر این فرآیند پافشاری کرده اند، قدرت آن را تایید می کنند.

کار مهم دیگری که باید انجام دهید آنست که توجه خود را بر هدف متمرکز کنید. بدین ترتیب جزییات هدف به ضمیر ناخودآگاه شما منتقل خواهند شد. در واقع با این روش شما ضمیر ناخودآگاه خود را متقاعد خواهید ساخت که هدف شما شایستگی آن را دارد که انرژی های دست نخورده خود را در راه آن صرف کنید.

منبع

دیدگاه خود را بنویسید

ارتباط با ما

  1. امور مشتریان : 02833322250
  2. سامانه هوشمند : 30002264
  3. قزوین، بلوار شهید لشکری، ساختمان افق، واحد 9

نماد الکترونیکی

logo-samandehi

خبرنامه