بلاگ

چگونه در اولین برخورد شغلی تاثیرگذار باشیم؟

همۀ ما کارمندان، زمانی که می‌خواهیم برای مصاحبه شغلی آماده شویم، سوالات استخدامی که قرار است از ما پرسیده شوند، پاسخ‌هایی که باید به این سوالات بدهیم و نکات کوچکی که از تجربیات خود آموخته‌ایم، نگرانی اصلی‌مان خواهند بود. به هر حال، همین پرسش‌ و پاسخ‌ها دلیل برگزاری جلسه مصاحبه و ارائه پیشنهاد کاری به شما هستند. با این حال

ادامه متن

۱۰ گام سریع تا به یک کارآفرین موفق تبدیل شویم

تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق نیازمند سخت کوشی و پشتکار است چون متاسفانه در عرصه‌ی کسب و کار/ استارت آپ، هیچ جادوگری وجود ندارد که به نحوی جادویی موفقیت را به کسب و کارهای کوچک و مالکان آنها اعطاء کند. وقتی کار خود را به عنوان یک کارآفرین شروع می‌کنید، می‌خواهید مطمئن شوید که می‌دانید چه چیزی کارآفرینان را

ادامه متن

۱۱ راز موفقیت در کار و زندگی

راز موفقیت انسان‌های بزرگ چیست؟ موفقیت صرف نظر از آن‌که آن را چگونه تعریف می‌کنیم می‌تواند حسی شبیه به یک مقصد زودگذر و اغلب گریزان داشته باشد. رسیدن به اهداف و تشخیص موفقیت در زمان دستیابی به آن نیازمند اعتماد، اشتیاق، و انگیزه است. بسیاری از افراد به دنبال رمز و راز موفقیت هستند. موفقیت از دید هرکس متفاوت است،

ادامه متن

با شناخت زبان بدن نتایج بهتری در کسب و کار بگیرید

شاید از زبان شما حرف‌هایی بیرون بیاید که حقیقت ندارد و تنها می‌خواهید فرد مقابل را وادار به پذیرش کاری کنید. باید بدانید بدن شما نسبت به جملاتی که می‌ گویید، واکنش نشان می‌دهد. اگر شما به درستی تعلیم نبینید، این واکنش‌ها قابل کنترل نیست و در اغلب سناریوها به ضررتان تمام می‌شود. این ویژگی که زبان بدن نام دارد،

ادامه متن

در محل کار چگونه از تلفن همراه استفاده کنیم؟

بدون تردید تلفن های همراه به یکی از اقلام بسیار پرکاربرد و مورد استفاده در زندگی افراد تبدیل شده است. اگرچه این ابزار امکانات متفاوتی را نظیر تماس با سایرین و اتصال به اینترنت در اختیار شما قرار می دهد، با این حال خود این وسیله می تواند به زمینه ای برای کاهش تمرکز شما در محل کار تبدیل شود. به همین خاطر امروزه بسیاری از شرکت ها محدودیت های جدی در این زمینه اعمال کرده اند. با این حال تفاوتی ندارد اگر در شرکت شما چنین قوانینی وجود نداشته باشد.

ادامه متن

رازهای موفقیت از زبان گرنت کاردون

گرنت کاردون، از جمله خبره ترین افراد حال حاضر جهان در زمینه فروش، نویسنده بسیاری از کتاب های پرفروش و مجلات معتبری همچون نیویورک تامیز و ام اس ان و سی ان بی سی است. وی همچنین موسس سه شرکت بوده و برنامه های آموزشی فروش او در برترین شرکت ها نظیر گوگل و فورد، مورد استفاده قرار می گیرد. علی رغم تمامی موفقیت های حال حاضر، وی تا قبل از ۲۳ سالگی فردی کاملا ناموفق تلقی می شد. او پدر خود را در سن ۱۰ سالگی از دست داد و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه نیز موفق نشد تا شغلی برای خود پیدا کند. همین امر منجر به یک زندگی کاملا فقیرانه برای او شد. با این حال وی پس از مشاهده این امر که در حساب بانکی او تنها دو دلار باقی مانده است، تصمیم گرفت تا زندگی خود را دگرگون سازد.

ادامه متن

تمرکز خود را بهبود دهید

چند بار شده که پشت میزی بنشینید و سعی کنید روی موضوعی تمرکز کنید. سپس ببینید که ذهنتان آشفته و سردرگم است و قادر به متمرکز شدن نیست؟ باوجود بهترین اهدافی که در ذهن دارید، نمی توانید تمرکز کنید. همه ی ما در این وضعیت مشابه خسته کننده، قرار گرفتیم. همچنین این موضوع می تواند عملکرد شما را تضعیف کند. در

ادامه متن

برداشت نادرست از موفقیت

در یک دنیای پرشتاب و پرمشغله اشتباه گرفتن موفقیت با ترشح مستمر آدرنالین، کار بی پایان، استراحت نکردن، فعالیت مستمر و محرومیت از تفریح مسئله ای است که باید بهای گزافی را بابت آن پرداخت کنید. از کار کردن بیش از اندازه به منظور اتمام کارها در مهلت مقرر اجتناب کنید و یاد بگیرید که چطوربر زمان خود مدیریت کنید.

ادامه متن

لذت تحقق بخشیدن به رویاها

زندگی کوتاه است، اما همیشه زمان برای پیشرفت وجود دارد. بنا به گفته ریچارد بچ، هر کس می تواند در این جهان هر آنچه را که بخواهد به دست آورد. «رمز این کار آنست که نباید خود را گرفتار دام یک جسم محدود بدانیم. باید سعی کنیم بر محدودیت های خود غلبه کنیم.» اگر بتوانیم نیروهای بالقوه پنهانی وجود خود

ادامه متن

 موفقیت معکوس چیست؟

اگر خواسته باشیم تعریفی کلی از موفقیت معکوس ارائه بدهیم، آن را راه معکوس رسیدن به موفقیت تعریف می کنیم. بسیاری قوانین در مورد موفقیت هستند مانند: قانون جذب، قانون های اعتماد به نفس و قانون های دیگر که توسط روان شناسان، مهندسین ذهن و تفکر، استادان موفقیت و زندگی ایده آل گفته شده اند. اما شناسایی و حل مشکلات

ادامه متن

حس قابل اطمینان بودن را تقویت کنیم؟

اعتماد و اطمینان ممکن است که موضوع مرگ و زندگی نباشد، اما مسلما برای پیروزی هر تیمی اهمیت دارد. زمانی که افرادی غیر قابل اطمینان در گروه خود دارید، متوجه آنها می شوید. همین طور، آنهایی را که قابل اطمینان هستند، می شناسید. خصوصیت های فرد قابل اطمینان نیت درست ارسطو معتقد بود که هر چه ما انجام

ادامه متن

ورزش ساده ترین راه برای کنترل استرس

در عصر کنونی استرس یا فشار روانی بخش عمده ای از زندگی افراد بشری را در ابعاد مختلف (محیط کار، محیط اجتماعی، محیط خانوادگی و… ) تحت تأثیر قرار داده است. نظام پیچیده کنونی چنان است که دستگاه عصبی افراد در طی روز، دائما از سوی محرک های استرس زای متعدد، تحریک می شود به طوری که دستگاه های عصبی عضلانی افراد در حال تنش به سر می برند، در نتیجه فشار روحی از عمده ترین مشکلاتی است که افراد با آن روبرو هستند. از آنجا که سلامت جسمانی و داشتن وضعیت بدنی مطلوب در زندگی بشر از اهمیت خاصی برخوردار است، تغییرات مثبت و منفی در این وضعیت می تواند بر بعد روانی و سایر ابعاد زندگی انسان تاثیر بسزائی بگذارد.

ادامه متن

مهارت های ضروری در صحبت کردن

اولین قدم برای این که فرد کاملا با جذبه ای شوید این است که شنونده بزرگی شوید. به هر حال، دیر یا زود نوبت به شما خواهد رسید که صحبت کنید. آنچه می گویید و نحوه گفتن آن، اجزاء اصلی توانایی شما برای جذب کردن و ترغیب دیگران است. در این مطلب می خواهیم به یکی از مهارت های ضروری صحبت کردن یعنی تماس چشمی بپردازیم.

ادامه متن

پیشرفت خود را اندازه گیری کنیم!

در دنیای امروز ما به قدری درگیر شغل و مشکلات روزمره‌ی خود می شویم که فراموش می‌کنیم چه اتفاقاتی را پشت سر گذاشته‌ایم یا چقدر پیشرفت کرده ایم. موفقیت  به راحتی بدست نمی‌آید و نیازمند صبر، تلاش و حوصله است. بنابراین هر شخص راه دور و درازی برای کسب آن طی خواهد کرد. به همین دلیل برای اینکه در این راه از تکاپو نیفتاده و نا امید نشویم، بهتر است روشی برای اندازه گیری پیشرفت شخصی انتخاب کنیم.

ادامه متن

رازهای موفقیت از نظر مؤسس اینستاگرام

کوین سیستروم مؤسس شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ است که پس از موفقیت چشمگیر آن تنها پس از دو سال با رقم فوق العاده یک میلیارد دلار توسط فیس بوک خریداری شد. موسس اینستاگرام از همان دوران نوجوانی علاقه شدیدی به عرصه کامپیوتر و طراحی برنامه های مختلف داشته و همواره به دنبال یادگیری بیش تر در این زمینه بوده است. با این حال وی رشته دانشگاهی کاملا متفاوتی را انتخاب کرده و مدرک مدیریت را از دانشگاه استنفود دریافت کرده است.

ادامه متن

۲۰سوالی را که در مصاحبه نباید بپرسید؟

بدون شک مصاحبه کاری برای هر فردی استرس های خاص خود را به همراه خواهد داشت. اگرچه این امر طبیعی محسوب می شود، با این حال در صورتی که به خوبی برای این لحظه آماده نباشید، بدون شک با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد. اگرچه معمولا در رابطه با مواردی که لازم است تا در مصاحبه خود عنوان کنید، صحبت می شود با این حال در این مقاله قصد عملکردی متفاوت را داشته و به شما سوالاتی را با ذکر دلیل معرفی خواهیم کرد که ابدا در مصاحبه شغلی نباید عنوان شود. در همین راستا و در ادامه به بررسی ۲۰ مورد منتخب خواهیم پرداخت.

ادامه متن

آیا زمان تغییر شغل شما فرا رسیده است؟

بنا به هر دلیلی این احتمال همواره وجود دارد که اقدام به ترک محل کار خود کنید. با این حال شناسایی زمان مناسب برای این امر، بدون شک کمک بسیار خوبی برای شما محسوب خواهد شد. درواقع عدم زمان سنجی مناسب در این زمینه، می تواند منجر به ترک بدموقع و به اجبار شما شود. اگرچه همواره توصیه می شود تا در ابتدا به دنبال حل مشکلات خود در محل کار باشید، با این حال ترک شرکت نیز همواره از گزینه های روی میز شما خواهد بود و نباید آن را یک فاجعه تلقی کنید.

ادامه متن

موفقیت و جنبه های مختلف آن

همه ما به پیشرفت و موفقیت معتقدیم و برای آن سعی و تلاش می کنیم، ولی گاه نتیجه آن چیزی نیست که ما می خواهیم. زیرا قواعد موفقیت را رعایت نمی کنیم. اگر خواسته باشیم تعریفی برای موفقیت ارائه دهیم باید آن را از دو جنبه ی فردی و اجتماعی بررسی کنیم.

ادامه متن

عاداتی که موفقیت شما را تضمین می کند

پشتکار و ثبات‌قدم از مشخصه‌های اصلی و مشترک افراد سخت‌ کوش است. گرچه این صفات ذاتا در بعضی افراد بارزتر است ولی سخت کوشی صفتی اکتسابی است و فقط از طریق تلاش و صرف وقت است که شخص می‌تواند از قدرت‌ خود به طور کامل بهره ببرد. افکار کارمندان سخت‌ کوش با خوش‌بینی، اعتماد به‌ نفس و اراده‌ی قوی تلفیق

ادامه متن

بررسی عوامل موثر بر فرسودگی شغلی

فرسودگی شغلی یک وضعیت فشار آور است که با نشانه هایی نظیر : فرسودگی ذهنی و خستگی جسمی ، کناره گیری از کار ، کاهش کفایت ، کاهش انرژی، افزایش زود رنجی و کاهش خواب و تمرکز بر مسایلی که صرف نظر از نوع شغل می تواند اتفاق بیفتد

ادامه متن

 چگونگی دستیابی به اهداف

تلاشی ارزشمند است که هدفمند باشد، تلاش بی‌ هدف مانند پرتاب تیر در تاریکی است. یکی از موانع بسیار مهم موفقیت و کامیابی، ناتوانی افراد در تدوین اهداف می‌باشد. آن‌هایی که هدفی بر روی کاغذ نداشته باشند مقصدشان ناکجاآباد خواهد بود.

ادامه متن

عادت هایی که قاتل بهره وری شما هستند

عادت ها به زندگی ما انسان ها، شکل می دهند. برای رسیدن به یک توازن مناسب و در پی آن زندگی پربار که همراه با یک شغل خوب و راضی کننده و در عین حال طولانی مدت باشد؛ باید سعی کنیم خیلی از عادات خود به خصوص آن هایی که درصد بهره وری را کاهش می دهند از بین ببریم.

ادامه متن

معیارهای رسیدن به موفقیت

مهمترین ویژگی موفقیت، نظم و انضباط شخصی و مداومت در انجام امور است. نظم و انضباط شخصی به این معناست که با توجه به خصوصیات و توانمندی های خود کاری را که باید بکنید در زمان مقرر انجام دهید. چه این کار را دوست داشته باشید چه نداشته باشید.باید بتوانید پس از تصمیم گیری، آنچه را که می خواهید دنبال کنید. باید بهای موفقیت را بپردازید. بارها و بارها این کار را بکنید تا سرانجام به هدف برسید. نظم و انضباط در هر مرحله از این مسیر ضروری است.

ادامه متن

افراد شایسته و راه های پرورش شایستگی

لغت شایسته گاه به معنی “زحمت کافی” به کار می رود. وقتی درباره ی کیفیت شایستگی اعضای گروهی صحبت می کنیم، مقصود معنی ریشه ای آن است، همان” قابلیت داشتن و قادر بودن”. اعضای شایسته، دارای قابلیت و مهارت بالا برای انجام صحیح کار هستند.

ادامه متن

 تاثیر تطابق فردی در پیشرفت و کار گروهی

عدم تطبیق با شرایط، یکی از بدترین عیوب انسان است. شما می توانید بیاموزید که جلوی عکس العمل های آنی را بگیرید؛ می توانید با اعتماد به نفس بر ترس و با انضباط بر تنبلی غلبه کنید. اما برای عدم انعطاف فکری هیچ دارویی وجود ندارد. این خصوصیت نابودی را در وجود خود دارد.

ادامه متن

تلاش هوشمندانه یا تلاش زیاد؟

یک متناقض نما در زمینه موفقیت در زندگی فردی و شغلی وجود دارد. اینکه افرادی که سخت کار می کنند و زیاد تلاش می کنند، موفق تر هستند یا افرادی که کمتر کار می کنند ولی در عوض هوشمندانه تلاش می کنند. در سالهای اخیر، موجِ موفقیت های یک شبه، توجه زیاد به استارتاپ ها و داستان های موفقیت شان

ادامه متن

چرا باید مسیر شغلی تان را اداره کنید؟

موفقیت و خوشبختی در کار، به ندرت حاصل می شود و بسیاری آن را امری محال می دانند. مطمئن باشید که با انتخاب یک رویکرد فعال برای اداره ی شغل تان به احتمال بیشتر، جاه طلبی و بلندپروازی تان را در می یابید، با مهارت های تان منصفانه رفتار کنید و در وضعیت اشتغال کامل، باقی بمانید. اتخاذ تصمیم

ادامه متن

 بررسی روش های اداره هوش هیجانی در محل کار

شناسایی هیجانات، موجب آگاهی از هیجانات می شود و توانایی خواندن دقیق هیجانات سایر افراد را فراهم می سازد. استفاده از هیجانات وسیله ای برای ایجاد اندیشه ها، احساس یا روح تیمی می شود.فهمیدن هیجانات بینشی نسبت به انگیزه  ها و نقطه نظر افراد دیگر ارائه می کند. سرانجام اینکه، مدیریت هیجان به شما امکان می دهد نسبت به هیجان های خود که اطلاعات با ارزشی دارد و بهره گیری از آن ها به نحو سازنده ، پذیرا باشید.

ادامه متن

ارتباط با ما

  1. امور مشتریان : 02833322250
  2. سامانه هوشمند : 30002264
  3. قزوین، بلوار شهید لشکری، ساختمان افق، واحد 9

نماد الکترونیکی

logo-samandehi

خبرنامه